Pod Nádražní ulicí musí být vyměněny rozvody plynu

14/3 2019

Rozvody plynu, které byly vyrobeny z nekvalitního materiálu, musí být pod Nádražní ulici vyměněny. Stavební firma je vymění na vlastní náklady a již požádala městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz o stavební povolení. Nové rozvody plynu byly záležitostí společnosti Innogy. Město Ostrava nechalo v ulici položit nové koleje, povrch vozovky a chodníků a tyto práce proběhly v pořádku.

Pod Nádražní ulicí musí být vyměněny rozvody plynu

Rekonstrukce Nádražní ulice skončila v roce 2016 položením chodníků. Foto: Bohuslav Krzyžanek

Rozsáhlá rekonstrukce Nádražní ulice před třemi roky zahrnovala i položení nových inženýrských sítí včetně rozvodů plynu. Ty zajišťovala společnost Innogy. Následně firma, která dodávala materiál, zjistila, že rozvody plyny byly vyrobeny z nekvalitního materiálu. Tlakové zkoušky nepotvrdily únik plynu, přesto se firma rozhodla z bezpečnostních důvodů plynové rozvody vyměnit a již požádala centrální obvod Moravská Ostrava a Přívoz o stavební povolení. Rozvody budou měněny v úseku mezi Českobratrskou ulicí a zastávkou Elektra.

„Zatím hledáme termíny, ale budeme se snažit, aby termín byl co nejrychlejší, a samozřejmě se budeme snažit, aby ta oprava byla co nejefektivnější a nejmíň zatížila to okolí,“ uvedl pro Českou televizi mluvčí společnosti Innogy Pavel Zajíc. Práce by měly být ukončeny během října.