Pobočka Knihovny města Ostravy ve Svinově bude otevřena od zítřka

31/10 2012

Knihovna města Ostravy otevírá tento rok již třetí zrekonstruovanou pobočku, a to pobočku v Ostravě – Svinově v nových prostorech na náměstí Dr. Brauna 369/6 naproti Svinovskému nádraží. Rekonstrukci prostoru pro knihovnu realizovalo Statutární město Ostrava a ÚMOb Svinov. Knihovna města Ostravy pobočku vybavila novým nábytkovým interiérem, výpočetní technikou a dalším vybavením.

Pobočka Knihovny města Ostravy ve Svinově bude otevřena od zítřka

Nová pobočka se pro veřejnost otevírá 1. listopadu. Knihovna je bezbariérová, pro přístup vozíčkářů byl zbudován výtah. Čtenáře čeká několik novinek. Tou nejdůležitější je rozšíření půjčovní doby na čtyři dny v týdnu, pondělí, úterý a čtvrtek od 8 do 18 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin. Ve středu je knihovna pro veřejnost uzavřena, ale nezahálí. Pro místní školy bude pořádat besedy a knihovnické lekce, a pro dospělé čtenáře odpolední akce.

Čtenáři se mohou těšit na rozšíření nabídky literatury pro všechny věkové skupiny, pořízené také díky finančním darům od sponzorů pobočky.  Návštěvníky čekají v knihovně vymezená studijní místa či pohodlné sedačky a přístupu k internetu. Při rekonstrukci bylo myšleno i na prostor na pravidelné výstavy, které bude knihovna pořádat.  Děti a mládež mají také vymezený prostor s hracím koutkem, deskovými hrami, internetem a konzolí PlayStation 3 s možností přehrávání her z fondu knihovny, obklopený spoustou krásných knih.

V listopadu připravuje svinovská pobočka soutěžní Sloní kviz pro děti nebo soutěž Strašidelné malování, besedu s Danem Zvolánkem z ostravské ZOO Za slony do knihovny nebo soutěžní kviz pro dospělé Bojíte se rádi?

Zřizovatelem Knihovny města Ostravy je Statutární město Ostrava.