Partnerské město Split očima uznávaného fotografa

5/2 2024

Ve foyer Nové radnice je aktuálně možné navštívit fotografickou výstavu oceňovaného chorvatského fotografa Fjodora Klariće, zachycující krásy, zajímavosti a specifika starobylého Splitu. Toto město na pobřeží Jadranského moře je Ostravě partnerem už od roku 1976.

Partnerské město Split očima uznávaného fotografa

Fotografická výstava snímků Fjodora Klariće. Foto: MMO

Klarić, který je držitelem několika chorvatských i mezinárodních fotografických cen, na svých snímcích zachytil působivou atmosféru perly Jadranu, jež pamatuje doby římské říše. Fotografie, rozmístěné s doprovodným textem v radničním foyer, zobrazují nejen památky a přírodu, ale také výjevy z běžného každodenního života obyvatel města. Černobílé i barevné obrázky tak umělecky působivou formou dokládají proměny Splitu v průběhu času.

Půvaby Splitu, viděné objektivem Fjodora Klariće mohou zájemci na Nové radnici obdivovat až do konce února.