Ostravu navštívil premiér Petr Fiala

30/5 2023

Do moravskoslezské metropole koncem května zavítal ministerský předseda české vlády Petr Fiala. V doprovodu ostravského primátora Jana Dohnala si prohlédl Novou radnici, která je největším radničním komplexem v rámci celé České republiky.

Ostravu navštívil premiér Petr Fiala

Premiér Petr Fiala s ostravským primátorem Janem Dohnalem. Foto: Jiří Zerzoň

Vládní návštěva v průběhu prohlídky radničních prostor navštívila rovněž místo prvního kontaktu SOCIOPOINT, kde město poskytuje rady a pomoc lidem, kteří se dostali do tíživé sociální a ekonomické situace. Nedávno zde bylo zřízeno také Kontaktní místo pro sociální bydlení. Petr Fiala se sociální a bytovou koncepci města Ostravy živě zajímal a na dané téma diskutoval s příslušnými magistrátními úředníky.

Jedná se o druhou návštěvu předsedy vlády v Ostravě během relativně krátké doby. Už v polovině února se premiér Fiala zúčastnil slavnostního otevření univerzitního City Campusu Ostrava na Černé louce. Na vlastní oči se tak mohl znovu přesvědčit o proměnách, kterými Ostrava prošla a nadále prochází.