Ostravský primátor se zastavil u příslušníků jednotek IZS, kteří slouží na Štědrý den

24/12 2023

Ve společnosti krajského hejtmana, jakož i zástupců vedení Hasičského záchranného sboru, Městské policie Ostrava, krajského ředitelství PČR a Záchranné služby, navštívil ostravský primátor Jan Dohnal integrovaná výjezdová centra na území města.

Primátor Jan Dohnal při návštěvě záchranných složek. Foto: Jiří Zerzoň

Přímo na Štědrý den se zde sešel se ženami a muži ze službu konajících jednotek.

V průběhu setkání všem popřál, pokud možno, co nejklidnější službu, jakož i krásné svátky a úspěšný rok 2024.  O vánočním čase samozřejmě nikdo z hostů nepřišel s prázdnýma rukama, takže došlo i na předání dárků těm, kdo nemohou ze služebních důvodů zasednout ke štědrovečerní tabuli se svými nejbližšími.

„Byl bych nerad, kdyby tato návštěva byla chápána coby jakási strohá formalita. Práce hasičů, záchranářů, policistů i strážníků si velice vážím a oceňuji vše, co pro město a jeho obyvatele dělají. Nejen proto jsem velice rád, že už za mých předchůdců vznikla hezká tradice těchto vánočních návštěv. Chápu ji jako možnost, jak těm, kdo musí vykonávat služební povinnost i o Štědrém dni poděkovat a snad jim i trochu zpříjemnit Vánoce,“ uvedl primátor statutárního města Ostrava Jan Dohnal.