Ostravský magistrát přináší unikátní nabídku pracovních pozic

27/6 2023

Nabídku volných pracovních míst na v rámci magistrátu a všech úřadů městských obvodu najdou zájemci o práci od letošního června na novém kariérním webu www.pracenaradnici.cz Nový kariérní web nahradil kariérní stránky magistrátu fajnovepracoviste.cz.

Ostravský magistrát přináší unikátní nabídku pracovních pozic

Ilustrační foto.

Tímto projektem město reflektuje aktuální trendy v HR marketingu. Účelem pracenaradnici.cz je prezentace statutárního města Ostravy jako významného zaměstnavatele našeho regionu a sloužit jako informační portál a rozcestník pro všechny, kteří hledají práci v rámci veřejného sektoru – v rámci magistrátu a úřadech městských obvodů. V průběhu následujícího období máme v plánu web doplnit o další informace a funkcionality.

Jde o unikátní projekt v rámci Česka, protože dosud žádné jiné město u nás nenabízí pracovní pozice v rámci svého magistrátu a všech úřadů městských obvodů přehledně, na jednom webu a pouze na pár kliknutí. Na těchto stránkách jsou soustředěny informace o volných místech, pracovní náplni, potřebné kvalifikaci, platovém ohodnocení, termínu pro podání přihlášky i o délce pracovního poměru, tedy zda jde o práci na dobu určitou či neurčitou. Zároveň je připojena interaktivní přihláška, kterou zájemci o dané místo mohou vyplnit online. Součástí balíčku informací jsou kontakty přímo na kompetentní osoby a informace o průběhu výběrového řízení.

Web obsahuje nejen přehled toho, co magistrát a úřady městských obvodů od svých zaměstnanců požadují, ale také co nabízí – například konkrétní zaměstnanecké benefity.

První fáze webu již nabízí mnoho zajímavých pozic v různých profesních oblastech. I nadále zůstávají volné pracovní pozice uvedeny na webu www.ostrava.cz respektive na úřední desce, jak to magistrátu a úřadům městských obvodů ukládá zákon č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů.