Ostravskou laťku vyhrál potřetí Jaroslav Bába

25/1 2012

Mezinárodní závody ve skoku vysokém Ostravská laťka, součást seriálu High Jump Grand Prix, uspořádal 24. ledna poosmé atletický oddíl SSK Vítkovice s podporou statutárního města Ostravy. V multifunkční hale u ČEZ Arény se představili žáci, žákyně, juniorky a samozřejmě v obou hlavních závodech také muži a ženy. Diváci se nejvíce těšili na vítkovického odchovance Jaroslava Bábu a ten je svým výkonem ve svém premiérovém startu v halové sezóně nezklamal.

Jaroslav Bába s přehledem vyhrál výkonem 229 cm a tím také splnil limit na halové MS v Istanbulu. Třikrát jen lehce shodil laťku ve výšce 233 cm. Rekord mítinku z roku 2007, který drží výkonem 232 cm Tomáš Janků, tak znovu odolal. Další pořadí: 2. Mihai Donisan (Rumunsko), 3.-4. Keith Moffatt (USA) a Piotr Sleboda (Polsko) všichni 223 cm.

Soutěž žen vyhrála výkonem 185 cm Oldřiška Marešová před Polkami Urszulou Domelovou a Karolinou Blazejovou (obě 185 cm, ale větší počet oprav). V rámcových závodech mládeže zvítězili –  žáci: Zeman (Vítkovice) 170 cm, žákyně: Váchová (Havířov) 156 cm, juniorky: Silnicová (Vítkovice) 174 cm.

Ceny vítězům předali náměstek primátora Martin Štěpánek, vedoucí oddělení sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit ostravského magistrátu Jaroslava Rovňáková a honorární konzul Ruské federace v Ostravě Aleš Zedník.