Ostravské ulice znovu roztančí Folklor bez hranic

14/8 2023

Počínaje dneškem až do pátku 18. 8. rozezní ostravská prostranství rytmy lidových melodií, písní a tanců z celého světa. Festival Folklor bez hranic znovu vnese do našeho veřejného prostoru krojovaný rej. Těšit se můžeme na dohromady 25 českých i zahraničních folklorních souborů a 473 muzikantů nebo tanečníků.

Ostravské ulice znovu roztančí Folklor bez hranic

Chybět nebudou ani vystupující od našich slovenských sousedů, tak zástupci Francie, Kostariky nebo Číny. Folklorní umělce dnes v prostorách Nové radnice přivítali náměstkyně primátora Lucie Baránková Vilámová, spolu s náměstkem primátora Zbyňkem Pražákem. Účastníkům oba popřáli vydařený 25. festivalový ročník, stejně jako příjemné zážitky z pobytu v moravskoslezské metropoli. Došlo i na předání balíčků s dárkovými předměty.

Festival, který proběhne pěti ostravskými obvody vyvrcholí v poslední den konání velkým programem na Slezskoostravském hradě. Vstup pro širokou veřejnost je zdarma, celou akci však můžete finančně podpořit ZDE.

Veškeré podrobnosti ohledně letošního ročníku festivalu Folklor bez hranic jsou dostupné na WWW.FBHO.CZ