Ostravské radnice a městské příspěvkovky věnovaly potravinové sbírce přes 1,6 tuny materiálu

2/11 2023

Jak jsme informovali dříve, dne 17. října letošního roku se v rámci Mezinárodního dne za vymýcení chudoby konala potravinová sbírka pro potřebné. K ní se připojil také ostravský magistrát, radnice jednotlivých obvodů a některé příspěvkové organizace. Jejich zaměstnanci dohromady shromáždili 1608 kilogramů potravin a drogistického zboží.

Potravinová sbírka na Nové Radnici v Ostravě. Foto: MMO

Kromě samotného ostravského magistrátu sbírku aktivně podpořily obecní úřady všech 23 městských obvodů, ale také 7 příspěvkových organizací. Nechyběla mezi nimi Městská nemocnice Ostrava ani domovy seniorů nebo zdravotně postižených. Ti všichni společně umožnili Potravinové bance v Ostravě, z. s. plnit její poslání vůči těm, kdo pomoc potřebují.

Lidé dobré vůle nejčastěji přinášeli  trvanlivé potraviny v podobě konzerv či konzervovaných potravin, dále pak olej, dětskou výživu („sunary“ a dětská jídla), přesnídávky, trvanlivé mléko, instantní polévky, těstoviny, luštěniny, rýži apod. Dárci nezapomínali ani na drogerii. Pracovníci potravinové banky díky nim převzali také zubní pasty, mýdla, šampony, dětské pleny a hygienické potřeby.

Všem zúčastněným patří vděk a poděkování.