Ostravské dominanty budou dnes večer svítit červeně

30/9 2020

Město Ostrava se dnes večer připojí k celosvětovému happeningu #WeMakeEvents a rozsvítí své dominanty červenou barvou. Do červené se tak pomyslně obléknou věž Radnice města Ostravy, Most Miloše Sýkory, nebo třeba Ostravar Aréna.

Ostravské dominanty budou dnes večer svítit červeně

Ilustrační foto. Zdroj: Archiv MMO.

Cílem této globální akce je vyjádřit symbolicky podporu kultuře těžce postižené opatřeními přijatými v souvislosti s pandemií Covid-19. Vedle zmíněných dominant se červeně rozsvítí například Dům kultury města Ostravy nebo Gong a Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice a řada klubů ve městě.

„Kultura je něco, bez čeho si život v moderní Ostravě nedovedeme představit. Kromě toho, že baví a vzdělává lidi, je obrovským motorem pro lokální ekonomiku. Zaměstnává nejenom umělce, ale dává práci i široké škále lidí ve službách, cestovním ruchu a dopravě. V jarních měsících jsme viděli, jak právě na kulturu dopadla nejrůznější omezení a restrikce. A s nastupující druhou vlnou jsou právě kulturní a sportovní akce mezi prvními, které pocítí následky pandemie. Kromě toho, že jsme byli letos mezi prvními, kdo podnikatelům a organizátorům kulturních akcí podal pomocnou ruku a vyplácel neprodleně finanční pomoc, cítíme za povinnost podpořit je i nyní, byť takto symbolicky. Vždyť my sami, jako Ostrava, jsme zřizovateli divadel, galerií a knihoven. A rádi se k podobnému happeningu připojíme," říká primátor Tomáš Macura.

wemakeevents