Ostravané jsou v cíli cyklo maratonu

7/8 2017

Sportovně-benefiční akce Metrostav handy cyklo maraton se ostravský tým zúčastnil již počtvrté. Trať dlouhou 2222 km absolvoval za 89:17 hod. Osm členů týmu Ostrava 750!!! má za sebou několik drobnějších pádů a dvě píchnuté duše, do cíle ale všichni dorazili s úsměvem. Akce má dobročinnou stránku a výsledkem je pomoc mamince dvou dětí, která utrpěla vážný úraz.

Ostravané jsou v cíli cyklo maratonu

Tým ostravských cyklistů na návštěvě u Miluše Budilové. Foto: MMO

Cyklo maratonu se zúčastnil jako člen týmu téměř nevidomý Tomáš Kráčalík, což je smyslem akce. Navíc tým ve spolupráci s veřejností finančně pomohl těžce zraněné mamince dvou dětí.

Vedení města reprezentovali primátor Tomáš Macura a náměstkyně Kateřina Šebestová, závodu se dále zúčastnili ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, úředník magistrátu Radim Muroň, Petr Šebesta, Tomáš Grasser a druhý jezdec na tandemu Tomáš Grygier. V celkovém pořadí skončil ostravský tým na 17. místě z 32 účastníků.

Patronka týmu byla 35letá maminka dvou dětí Miluše Bundilová, která si v květnu po pádu z kola poškodila míchu. Z rozpočtu města získá částku ve výši 22 100 korun, kterou pro ni ve čtvrtek 3. srpna před Forem Nová Karolina vyšlapala na stacionárních kolech veřejnost. Každý kilometr totiž promění město za stokorunu. Za pomoc veřejnosti, která se zapojila do benefiční akce, patří samozřejmě velký dík.

Částku zaokrouhlí svými příspěvky členové ostravského týmu na symbolických 33 333 korun. Finance použije na nákup rehabilitačních pomůcek. Dar bude Miluši Bundilové předán ve druhé polovině září, až se vrátí z motolské nemocnice a bude v péči Rehabilitačního ústavu v Hrabyni.