Ostrava uvítá mistrovství Evropy v softbalu žen

14/5 2019

Mistrovství Evropy v softbalu žen se uskuteční v termínu 30. června až 6. července. Z turnaje postoupí šest nejlepších celků na olympiádu do Tokia. Hlavním pořadatelským městem je Ostrava.

Ostrava uvítá mistrovství Evropy v softbalu žen

Prezident Arrows Radim Kepák, náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová a Helena Novotná z Evropské softbalové federace na tiskové konferenci k ME v softbalu. Foto: René Stejskal

Evropský šampionát v softbalu se na této úrovni koná v Ostravě poprvé. Krajské město hostilo v minulosti evropská mistrovství kadetek a juniorek. Protože se softbal vrátil na olympijské hry, z ostravského mistrovství postoupí do Tokia prvních šest týmů.

„Ostrava je hlavním pořadatelským městem mistrovství Evropy. Město přispělo na tento šampionát částkou půl milionu korun, ale zároveň zainvestovalo do rekonstrukce stadionu v areálu Arrows Ostrava 14 milionů korun, aby se na tomto hřišti mohla odehrát nejzajímavější část mistrovství včetně finálového zápasu,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Mistrovství Evropy má čtyři pořadatelská města v České republice a Polsku– Ostravu, Frýdek-Místek, Rybnik a Žory. Šampionátu se zúčastní 23 celků a každý z nich odehraje v těchto městech zápasy ve skupině. Nejlepší z nich postoupí do ostravské finálové skupiny a první čtveřice se utká o medaile. Zápasy o první a třetí místo proběhnou ve finálový den, kterým je sobota 6. června. „Český tým se představí v Ostravě a ve Frýdku-Místku. Naše ženy se na evropských mistrovstvích umístily nejhůř šesté, v posledních letech byly třetí a čtvrté. Loni vyhrály nejsilněji obsazený evropský turnaj TOP 6. Cílem je postup na olympiádu, ale v domácím prostředí s pomocí fanoušků by se mohly probojovat do finále a poprat se o titul,“ věří prezident pořadatelského klubu Arrows Radim Kepák.