Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska

9/11 2018

U příležitosti stého výročí od založení nezávislého polského státu přijal primátor Ostravy Tomáš Macura polskou velvyslankyni v ČR Barboru Ćwioro. Na počest polského státního svátku se v sobotu a neděli rozsvítí věž Nové radnice a Sýkorův most bílou a červenou barvou.

 

Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska

Primátor Tomáš Macura jedná s polskou velvyslankyní Barborou Ćwioro. Foto: René Stejskal

Polsko slaví v neděli 11. listopadu 100 let od založení moderního a nezávislého státu. U této příležitosti přijal primátor Tomáš Macura polskou velvyslankyni Barboru Ćwioro, která reprezentuje Polsko v naší zemi od letošního září. „Jsem v Ostravě poprvé a ráda bych se podívala na město z radniční věže,“ uvedla velvyslankyně. Ocenila výborný vztah Čechů a Poláků, podporu polských organizací, které sdružují Poláky v ČR. „Vím, že letos vám nevyšla návštěva Dnů NATO, věřím, že se na této významné akci potkáme příští rok,“ řekl primátor Macura.       

V sobotu a v neděli se radniční věž a Sýkorův most rozsvítí bílou a červenou barvou. Stane se tak na počest 100. výročí vzniku polského státu. Podobným způsobem si založení samostatného Československa připomnělo koncem října i Polsko, například speciálním nasvícením prezidentského paláce ve Varšavě. V neděli navíc skončí po čtrnácti dnech i další ročník Česko-polských dnů.