Ostrava připravila velkoplošnou projekci čtyř utkání Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024

24/5 2024

Město Ostrava už včera nabídlo možnost sdílet atmosféru finálových hokejových bojů v centru města, na Masarykově náměstí. Program Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 skončil v Ostravě dne 23. května a společně s ním tak došlo také k ukončení provozu fanzóny v blízkosti Ostrava Arény.

Masarykovo náměstí 25.5.2024. Ilustrační foto. Autor: Jan Král

Fanoušci by tak přišli o možnost sledovat nejzásadnější sportovní klání mistrovství a možnost společně podpořit hokejovou reprezentaci České republiky, která postoupila až do finálových bojů. Po včerejší návštěvě, kdy 4 000 fanoušků zaplnilo Masarykovo náměstí budeme pokračovat i dnes. V neděli 26. května tak budou moci lidé znovu společně fandit, zůstává  připravena bude velkoplošná obrazovka o rozměrech 9 x 5 metrů. Město zprostředkuje vysílání i dvou zbývajících zápasů.

Utkání o třetí místo mezi Švédskem a Kanadou začíná v 15:20.

A finálový zápas, na který se všichni čekáme a kde se Česká reprezentace pokusí o zlatý úspěch proti Švýcarsku ve 20:20. Těšíme se na Vás!

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 je jednou z nejsledovanějších akcí ve městě i kraji za poslední léta. K Ostravě upírají svůj zrak fanoušci napříč zemí i zahraničním. Lidé si hokejovou atmosféru ve městě skvěle užívají, proto jim chceme nabídnout možnost společné podpořit naši reprezentaci při závěrečných kláních,“ vysvětlil primátor města Ostravy Jan Dohnal.

Po dohodě s organizátory Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 bude prostřednictvím velkoplošné projekce zprostředkováno vysílání čtyř zápasů programu České televize Sport.

Město však v místě projekce nebude, dle podmínek organizátorů šampionátu, zajišťovat prodej občerstvení, ale je možné si ho bez problémů zakoupit v okolních restauracích.