Ostrava opět podpoří cizojazyčnou výuku

1/3 2023

Město každoročně podporuje cizojazyčnou výuku, nejinak tomu bude i v novém školním roce 2023/2024, kdy tato oblast vzdělávání zůstává i nadále prioritní. Zastupitelé na únorovém zasedání rozhodli o dotaci ve výši 10 milionů korun, stejnou částkou byly zmíněné aktivity podpořeny i v aktuálním školním roce.

Ostrava opět podpoří cizojazyčnou výuku

Ilustrační foto. Autor: talentova.cz

Programem lze financovat vzdělávání pedagogů ke zvýšení jejich kompetencí pro výuku cizích jazyků, úhradu mezd lektorů a rodilých mluvčích, pořízení učebních pomůcek k cizojazyčné výuce či úhradu poplatků za mezinárodně uznávané jazykové zkoušky.  Žadateli o tuto podporu mohou být mateřské, základní i střední školy ve městě. Žádosti lze podávat v termínu od 17. 4. do 28. 4. 2023, zastupitelé o nich rozhodnou do konce června letošního roku.

„Cílem programu je zvýšit komunikativní dovednosti a jazykové kompetence občanů žijících na území města, zlepšit kvalitu výuky cizích jazyků. Zdokonalit znalost jazyků se snažíme co nejefektivnějším způsobem, cizojazyčné aktivity podporujeme již při výuce v mateřských školách a zanedbávány nejsou ani v dalších fázích. Jazykové kompetence znamenají nevyčerpatelné životní možnosti a jsou klíčem dalšího uplatnění člověka,“ doplnila náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Zájemci mohou své žádosti podávat prostřednictvím webu města, bližší informace k programu pak naleznou také na webu talentova.cz. Finance budou poskytovány na projekty realizované ostravskými školami od 1. 7. 2023 do 30. 6. 2024. Žadatel může podat maximálně jednu žádost. Program je zaměřen na metodickou a jazykovou podporu výuku cizích jazyků a na podporu rozvoje bilingvní výuky, výuky formou obsahově a jazykově integrovaného učení CLIL (Content and Language Integreated Learning).