Ostrava nabízí další volná místa pro děti

27/3 2020

Aby mohli léčit nemocné Covid-19 a bojovat proti šíření nového koronaviru, nabízí Ostrava další volné kapacity v mateřských školách a střediscích volného času pro děti ve věku od tří do deseti let. Pomůže tak zaměstnancům bezpečnostních sborů, městské policie, poskytovatelům zdravotních služeb, orgánům ochrany veřejného zdraví a ozbrojených sil, ale také řidičům MHD a dalším lidem v první linii.

Ostrava nabízí další volná místa pro děti

Ilustrační foto - Dům dětí a mládeže v Porubě. Foto: www.ddmporuba.cz

„Nabízíme volná místa v mateřských školách po celém městě, aby rodiče s dětmi nemuseli cestovat daleko. Větší děti ve střediscích volného času a Domě dětí a mládeže v Porubě odborníci zabaví, ale proberou s nimi také školní látku. Rozšířili jsme cílové skupiny, pro které je nabídka určena. Mohou to být řidiči MHD, ale také pradlenky, kuchařky a podobně. Možnost umístit dítě do městem nabízených kapacit jsme rozšířili i na základě telefonátů rodičů, kteří o místa projevili zájem," uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.

Dětské skupiny mají maximálně 15 dětí, většinou se ale jedná o skupinky menší. V provozu jsou od pondělí do pátku od sedmi do sedmnácti hodin. Zájemci o tuto službu se ještě mohou hlásit, kapacita není naplněna.

„Byli jsme připraveni otevírací dobu v zařízeních města prodloužit, ale zatím o ni rodiče neprojevili zájem. Nabídka tady ale stále je. Jsme připraveni reagovat na případnou změnu v jejich potřebách," doplnila náměstkyně A. Hoffmannová.

Kapacita středisek volného času a Domu dětí a mládeže v Porubě je 375 míst pro děti ve věku od šesti do deseti let. Další desítky míst nabízejí otevřené mateřské školky.

Jejich přehled je uveden na webu města v této aktualitě: https://bit.ly/2Ukquj9. Všechny prostory vybavilo město dezinfekcí a ochrannými rouškami, aby děti pobývaly v opravdu bezpečném prostředí.