Ostrava má atletický Kontinentální pohár 2018!

19/11 2014

Během prvního dne podzimního zasedání Rady Mezinárodní atletické federace IAAF v hotelu Fairmont v Monte Carlu v Monaku se 18. listopadu rozhodovalo o pořadatelích atletických šampionátů v příštích letech. Kontinentální pohár (IAAF Continental Cup) bude v roce 2018 hostit Ostrava!

Ostrava má atletický Kontinentální pohár 2018!

Prezident IAAF Lamine Diack blahopřeje 1. náměstkovi primátora Ostravy Lumíru Palyzovi k pořadatelství Kontinentálního poháru 2018. Snímky: www.iaaf.org

Kandidatura Českého atletického svazu, České republiky a města Ostravy dostala přednost před polskou Bydhoští. První náměstek ostravského primátora Lumír Palyza členy rady ujistil, že přestavba městského stadionu zdárně probíhá. „Do rekonstrukce v současnosti vkládáme více než 20 milionů dolarů. Vyrůstá špičkové atletické zařízení s kapacitou 15 tisíc diváků,“ zdůraznil Palyza a dodal. „Jsem rád, že se nám podařilo do Ostravy získat významnou sportovní událost, která do města přivede výkvět světové atletiky, řadu sportovních osobností a samozřejmě mnoho fanoušků královny sportu ze všech světadílů. Půjde o mimořádnou příležitost jak propagovat naše město ve světě.“

V podobném duchu hovořili také další členové naší delegace ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, manažer Zlaté tretry Ostrava Alfons Juck aj. Pomohli také atleti, kteří jezdí pravidelně na Zlatou tretru a Ostrava je pro ně oblíbenou atletickou destinací. Přímo v Monaku podpořil naši kandidaturu například dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa v běhu na 400 m př. Felix Sanchez z Dominikánské republiky. „Ostrava má ideální podmínky pro atletiku, včetně hotelu v bezprostřední blízkosti stadionu a tréninkových ploch. My, atleti, nemáme rádi zdlouhavou dopravu na trénink nebo na závody,“ doplnil Sanchez. Svou roli při hlasování členů rady IAAF sehrál také fakt, že kromě Zlaté tretry Ostrava obstála při organizaci MS v atletice do 17 let v roce 2007 a ME atletů do 23 let v roce 2011.

Kontinentální pohár v atletice (IAAF Continental Cup) je mezinárodní atletický šampionát, který pořádala federace IAAF od roku 1977. Od svého založení až do roku 2008 nesl název Světový pohár. Konal se již v Montrealu, Římě, Barceloně, Londýně, Madridu a dalších světových metropolích. Letošní ročník Kontinentálního poháru proběhl v září v Marrákéši v Maroku. Jedná se o soutěž družstev všech kontinentů složených z nejlepších atletů a atletek světa. V roce 2018 uspořádáme v Ostravě 3. ročník Kontinentálního poháru, celkově třináctý od založení soutěže.