Ostrava lákala investory na veletrhu MIPIM

12/3 2012

Již 23. ročník veletrhu MIPIM, největší evropské přehlídky nemovitostí a investičních příležitostí, se konal ve dnech 6.- 9. března ve Festivalovém paláci francouzského Cannes. Mezi významnými městy, které se zde prezentovaly a snažily se přitáhnout pozornost zahraničních investorů také město Ostrava.

Ostrava lákala investory na veletrhu MIPIM

K foto: Primátor Petr Kajnar v expozici města Ostravy na veletrhu v Cannes

Vedle vlastní expozice a doprovodného programu včetně prezentace pro potenciální investory 8. března vystoupili zástupci města Ostravy v panelové diskusi „Česká republika – dynamická země střední Evropy“, která se uskutečnila v rámci oficiálního doprovodného programu veletrhu a jeho sekce „Regional Focus“. Hovořili nejen o projektech Vědecko-technologického parku či průmyslových zón Ostrava-Mošnov a Ostrava-Hrabová vytvářejících prostory pro perspektivní obory s vyšší přidanou hodnotou, ale i o tom, co Ostrava v konkurenčním prostředí dalších evropských měst dělá  pro to, aby takové obory mohla dále rozvíjet a jaké budoucí příležitosti nabízí investorům v těchto oborech.

„Současnost realitního trhu v Ostravě – to jsou velké projekty, kterým se zde daří: zanedlouho se otevře první etapa Nové Karoliny s obchody, byty a kancelářskými prostory, dokončuje se také Dolní oblast Vítkovic,“ řekl v prezentaci primátor města Ostravy Petr Kajnar. „I přes současnou obtížnou ekonomickou situaci stoupá díky příchodu nových investorů zaměstnanost v ostravských průmyslových zónách. My však chceme být připraveni i na budoucnost a s ní přicházející oživení: naším záměrem je vytvářet a nabízet další investorské příležitosti. Proto jsme na MIPIMu již popatnácté v řadě za sebou – a kontinuitu naší prezentace investoři vnímají velmi pozitivně. Letos prezentovanými projekty, jakými jsou například rozšíření Vědecko-technologického parku či projekt IT4Innovations, jim dáváme  jasný signál, že se město výrazně rozvíjí i v oblasti nejvyspělejších technologií a center vzdělání, výzkumu a vývoje. Brzy bude hotova nová Elektrofakulta, která značně posílí ostravské vysoké školství technického směru. Za důležité rovněž považuji spojení Ostravské univerzity s Vysokou školou báňskou, jímž vznikne druhá největší univerzita v České republice zahrnující široké spektrum oborů, s vysokým potenciálem budoucího rozvoje. To je pro investory do projektů s vysokou přidanou hodnotou klíčové, protože pro ně potřebují vzdělané a vysoce kvalifikované pracovní síly.“