Ostrava bude hostit Mistrovství světa v para hokeji

18/1 2019

Nejlepší světový para hokej uvidí diváci na přelomu dubna a května v Ostravě. O titul mistrů světa s v Ostravar Aréně utká osm elitních mužstev světové skupiny A. V ní jsou kromě české reprezentace i týmy Kanady, USA, Norska, Itálie, Švédska, Koreje a Japonska.

Ostrava bude hostit Mistrovství světa v para hokeji

Primátor Tomáš Macura hovoří o podpoře handicapovaných osob v Ostravě. Foto: René Stejskal

Mistrovství světa v para hokeji se koná v České republice po 10 letech a pořadatelským městem se stala Ostrava. „Jsme rádi, že se nám podařilo právě do Ostravy opět po deseti letech dostat tuto prestižní mezinárodní akci, která svým rozměrem a charakterem odpovídá paralympijskému turnaji. Divácky je tento sport hodně atraktivní,” řekl předseda organizačního výboru Jiří Šindler,

„ Ostrava se v posledních letech stala městem, kde se konají ty nejprestižnější sportovní turnaje. My jsme rádi, že můžeme podpořit i elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty.  Světový šampionát může být inspirací pro osoby s handicapem a návodem, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas. Dlouhodobě a systematicky podporujeme handicapované občany, a to formou dotací organizacím, které těmto občanům pomáhají,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura. Město poskytlo na pořádání turnaje částku sedm milionů korun, kraj přispěl šesti miliony.

„Součástí šampionátu budou workshopy, přednášky a vzdělávací akce a je dobře, že se podařilo propojit sport se vzděláváním,“ připomenula náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „Několik desítek základních a středních škol z Ostravska se zapojí do Paralympijských školních dnů. Tento unikátní vzdělávací projekt přiblíží život handicapovaných sportovců i zdravým dětem,“ dodala náměstkyně. Děti navíc vytvoří fanouškovskou základnu šampionátu v para hokeji.

Tento program spojil Univerzitu Palackého v Olomouci a Ostravskou univerzitu, které vzdělávací Paralympijské školní dny společně připraví.

Nejen hokejové fanoušky může těšit, že se ambasadorem celého Mistrovství světa v para hokeji stal legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který bude hostem turnaje. „To, jak hrají hokej lidé s handicapem, je obdivuhodné. Jejich zápasy mají vysokou úroveň,“ potvrdil Dominik Hašek.