Oslavy baníkovského jubilea odstartují před Novou radnicí už dnes

8/9 2021

Sk Slezská Ostrava… JTO Sokol Trojice Ostrava… TJ Baník Ostrava OKD… FC Baník Ostrava. To jsou jen některé z názvů, pod kterými kdy hrál slavný ostravský fotbalový klub. Nikoho nepřekvapí, že Baník příští rok v září oslaví už 100 let od svého založení. První z dlouhé série slavnostních akcí začíná s přesně jednoročním předstihem tohoto jubilea – tedy právě dnešního dne.

Oslavy baníkovského jubilea odstartují před Novou radnicí už dnes

Celý program uvede od 17.00 hodin tisková konference v prostorách radnice, za účasti ministra kultury Lubomíra Zaorálka, krajského hejtmana Ivo Vondráka, ostravského primátora Tomáše Macury a náměstkyně primátora Andrey Hoffmannové. S proslovem vystoupí rovněž současný majitel klubu Václav Brabec.

Mimořádná tisková konference bude živě přenášena na LED obrazovky, umístěné na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice.

Na stejném místě také  v 17.45 začne grafické odpočítávání, aby mohl být přesně v 18.00 zahájen program, v němž si každý příznivec „Baníčku“ najde své. Kromě představení nového loga Baníku a otevření fanshopu zde bude probíhat autogramiáda hráčů i klubových legend. Její součástí jsou taktéž rozhovory s baníkovskými ikonami a dalšími hosty. Tomáš Šiřina představí svou knihu „My jsme Baník“, premiérově pak zazní píseň z dílny spolku Baník Baníku. Dobrou náladu jistě umocní cimbálová muzika.

Zlatým hřebem večera bude zhruba ve 21.00 tematický videomapping, který zároveň celý program zakončí.

Přijďte se pobavit a připomenout si spolu s námi 100 let trvání ostravské legendy.