Organizační změny v souvislosti se sociální reformou

30/12 2011

V rámci sociální reformy se od 1. ledna 2012 změní vyřizování a vyplácení dávek sociální péče, které dosud vyplácely úřady městských obvodů a Magistrát města Ostravy (MMO). Přijímání žádostí, rozhodování o dávkách a jejich výplatu včetně kontroly využití bude nově provádět Úřad práce ČR, krajská pobočka v Ostravě, na referátech nepojistných sociálních dávek prostřednictvím pouze tří kontaktních míst.

Organizační změny v souvislosti se sociální reformou

K foto: Kontaktní místo na Husově 7 zůstane zachováno

V této souvislosti dochází k výše uvedenému datu k organizačním změnám v rámci odboru sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit MMO (odbor SVŠ), a to na odděleních sociální prevence, příspěvku na péči, dávek a pomoci v hmotné nouzi a oddělení podpory osobám se zdravotním postižením, která budou zrušena. Nově bude zřízeno oddělení sociální práce a metodiky. Na odboru SVŠ  bude snížen počet funkčních míst ze 111 na 65. Z MMO bude k 1. lednu 2012 převedeno k novému zaměstnavateli Česká republika - Úřad práce 34 pracovních míst, zatímco 3 pracovní místa budou k témuž datu převedena na  zaměstnavatele Česká republika - Ministerstvo práce a sociálních věcí. Vůči ostatním zaměstnancům dotčeným organizační změnou bude současný zaměstnavatel postupovat v souladu s právními předpisy.