Městský stadion má pamětní desku

27/6 2017

Na budově Městského stadionu Ostrava, která je celorepublikovou Stavbou roku 2016, byla dnes odhalena pamětní deska umístěná vedle Černé perly. U slavnostního odhalení pamětní desky byli náměstek primátora Vladimír Cigánek, místopředseda sportovní komise Martin Štěpánek, nejlepší vytrvalec posledních let Mo Farah, keňský atlet David Rudisha, bývalý fotbalista Baníku Dušan Vrťo, zástupci společnosti Vítkovice Aréna Jana Buryšová a Sotyr Janukos, a Petra Miškejová za organizátory soutěže.

Městský stadion má pamětní desku

U pamětní desky stojí zleva D. Rudisha, M. Farah, Vladimír Cigánek a Martin Štěpánek. Foto: J. Zerzoň.

Pod deskou je uložena schránka, která by měla být otevřena až za 50 let. Obsahuje fotografie, loňskou listopadovou Ostravskou radnici s článkem o vítězství Městského stadionu Ostrava a flash disk s klipem o jeho výstavbě. Hned ve dvou kategoriích uspěl městský stadion vloni na podzim v soutěži Stavba roku 2016. Bylo to nejen v hlasování veřejnosti, první příčku získal s více než 24 tisíci hlasů.

Velmi hodnotná je cena, která byla stadionu udělena v hlavní kategorii Stavba roku 2016. Stejné ocenění získalo dalších 5 staveb. Do loňského ročníku jich bylo přihlášeno celkem 65. Do druhého kola jich postoupilo 29 a ve finále porotci vybírali z 15 nejzajímavějších variant. V konkurenci atraktivních staveb z celé České republiky Ostrava uspěla hned dvakrát. Petra Miškejová za organizátory soutěže do Ostravy přivezla pozitivní zprávu, že Atletická hala postoupila do druhého kola Stavby roku 2017, a že se jedná o jedinou sportovní stavbu, která byla do soutěže přihlášena.