Ocenění pedagogů ke Dni učitelů

25/3 2015

Jako žáci byli zlobiví více nebo méně, dělat chtěli třeba ošetřovatele divokých zvířat v ZOO, nakonec se z nich ale stali učitelé a svému povolání dělají čest. Patnáct vynikajících pedagogů ze základních a mateřských škol ohodnotilo u příležitosti Dne učitelů město Ostrava. Ocenění jim předal náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Ocenění pedagogů ke Dni učitelů

Se Zbyňkem Pražákem předávali ocenění předseda komise pro vzdělávání, vědu a výzkum Jan Veřmiřovský a vedoucí oddělení vzdělanosti MMO Marta Szücsová. Foto: J. Zerzoň

„V Ostravě máme 25 tisíc dětí, které chodí do základních škol. K tomu je asi deset tisíc dětí, které navštěvují předškolní zařízení. To je 35 tisíc dětí, které jsou během týdne ve vašich rukou. Já si myslím, že je to obrovská odpovědnost a že lidé, kteří se těmto dětem věnují, si zaslouží obrovskou úctu a obrovské poděkování,“ řekl náměstek Zbyněk Pražák k pedagogům při slavnostním setkání, které se konalo v úterý 24. března v Divadle loutek. Už tradiční akce města ke Dni učitelů měla díky komponovanému programu, který připravil soubor divadla pod vedením uměleckého šéfa Václava Klemense, bezprostřední a příjemné klima a vyznamenaní přebírali ocenění s úsměvem na rtech a prozradili i něco ze svého učitelského či žákovského života.

Ocenění bylo uděleno ve dvou kategoriích.

V kategorii Výrazná pedagogická osobnost je získali Aleš Kazický (ZŠ Bulharská, Poruba), Zuzana Škapová (ZŠ Dětská, Poruba), Kamila Mohelníková (ZŠ Bulharská, Poruba), Olga Maturová (ZŠ Matiční, Ostrava) a Jarmila Mrukwiová (MŠ Dětská, Poruba).

Ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost převzali učitelé základních škol Miluše Mecová (Matiční, Ostrava), Alena Berglowcová (Gen. Píky, Ostrava), Lenka Mikundová (Matiční, Ostrava), Jiří Hon (Horymírova, Zábřeh), Jarmila Kaplanová (F. Formana, Dubina), Jana Kučerová (Dětská, Poruba), učitelky mateřských škol Zdeňka Konečná (Volgogradská, Zábřeh), Marie Jarošová (Staňkova, Výškovice), Darja Prokopová (Ukrajinská, Poruba) a pedagožka střediska volného času Hana Gacková z Domu dětí a mládeže v Ostravě-Porubě.