Nové tramvaje z Plzně pojmou 200 cestujících

20/9 2018

Zástupci Dopravního podniku Ostrava (DPO) a plzeňské společnosti Škoda Transportation podepsali smlouvu na dodávku 40 nových nízkopodlažních tramvají. Každá z nich pojme až 200 cestujících. V Ostravě tyto tramvaje vyjedou na podzim roku 2020.

Nové tramvaje z Plzně pojmou 200 cestujících

Tramvaje typu ForCity již jezdí v Praze, v Ostravě však budou lépe vybaveny. Foto: Škoda Transportation

Škoda Transportation zvítězila ve výběrovém řízení. Plzeňský výrobce nabídl nejnižší cenu a zároveň splnil všechny zadávací podmínky. Kapacita nových tramvajových souprav je 200 cestujících, všechny tramvaje budou klimatizované, nízkopodlažní, vybaveny wi-fi, porty USB, antivandalskými foliemi a vnějšími i vnitřními kamerovými systémy. Cena zakázky dosahuje částky dvou miliard korun.

„Jsem přesvědčen, že plzeňská škodovka dodá do Ostravy moderní, komfortní a spolehlivé tramvaje, které potvrdí náš trend přinášet cestujícím ty nejmodernější technologie a služby. Po dodání všech vozidel z kontraktu bude mít Ostrava pravděpodobně nejmladší vozový park tramvají v republice,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Tramvaje nejnovější generace ForCity Smart se v ostrém provozu objeví na linkách DPO na podzim roku 2020. Ostrava bude prvním městem v České republice i střední Evropě, kde budou plzeňské tramvaje s touto specifikací provozovány.