Nová výstava ve foyer Nové radnice

8/10 2020

Do konce října je zhlédnutí ve foyer Nové radnice výstava věnovaná vybraným projektům a stavbám vznikajících v těchto dnech v Ostravě.

Nová výstava ve foyer Nové radnice

Výstava ve foyer potrvá do konce října. Archiv MMO

Z desítek staveb jsme jich vybrali sedmadvacet. O některých jste už slyšeli nebo četli, protože přitahují pozornost veřejnosti a médií, jiné zůstávají v jejich stínu, přesto i ony jsou pro život města důležité.

Navzdory koronavirové pandemii Ostrava pokračuje v naplánovaných investicích. Finance směřují do výstavby a rekonstrukce vodovodů a kanalizací, silničních komunikací včetně mostů, cyklostezek, chodníků a parkovišť, veřejného osvětlení nebo na obnovu a údržbu kulturních a sportovních zařízení. Další investice směřují do bezpečnosti a veřejného pořádku, Městské nemocnice Ostrava, sociální oblasti a formou dotací do dalších městských společnosti.

Jeden z panelů přibližuje výstavbu Nové radnice, neboť 28. října si připomeneme 90 let od jejího slavnostního otevření v roce 1930.