Nová tribuna městského stadionu čeká na první diváky

7/6 2013

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v pátek 7. června slavnostně otevřeli novou východní tribunu. Vyrostla v rámci I. etapy rekonstrukce sportoviště postaveného v roce 1939. Divákům se z jejich 5 020 míst k sezení naskytne dokonalý výhled na atletickou dráhu a hrací plochu. K dispozici mají také sociální zázemí, bufety s občerstvením. První vážný test tribunu čeká 27. června při mítinku Zlatá tretra.

Nová tribuna městského stadionu čeká na první diváky

Tribunu předali do užívání (zleva) náměstci primátora M. Štěpánek, J. Hrabina a ředitel Vítkovice Aréna K. Vrubl. Foto: J. Urban

„Přestavba stadionu je zásadním předpokladem pro to, aby Ostrava i v dalších letech mohla pořádat Zlatou tretru i vrcholné atletické akce. Stadion a jeho zázemí splní podmínky také pro domácí i mezinárodní fotbal, pořádání dalších sportovních a kulturních akcí,“ říká primátor města Petr Kajnar.

Kromě tribuny jsou novinkou v areálu povrch dráhy a sektorů pro technické disciplíny z polyuretanového povrchu Conipur M a SP a nový trávník hřiště. Během devíti měsíců stavbaři vybudovali moderní pokladny a vstupy na stadion, přístupové cesty k tribunám, energocentrum, rekonstruovali inženýrské sítě, stožáry umělého osvětlení apod.

„Projekt byl velmi složitý na koordinaci stavby a to jak z hlediska času či prostorových podmínek, tak také z hlediska financování. Jsem rád, že jsme akci dokončili včas a pro město za velmi výhodných cenových podmínek,“ konstatuje náměstek primátora pro sociální věci, školství, sport a volný čas Martin Štěpánek.

Na místě bývalých jižních a severních betonových ochozů se pro Zlatou tretru začínají stavět mobilní ochozy k stání pro 7 tisíc diváků. Celková kapacita tak dosáhne 15 tisíc diváků. První test stadion čeká 9. června při mistrovství Moravy a Slezska v atletice žactva. Pak už přijde Zlatá tretra.

„Do první etapy rekonstrukce stadionu město investovalo 466 milionů korun bez DPH. V sumě jsou obsaženy i práce za 18 milionů korun za několik objektů z chystané druhé etapy. Projekt dotovalo 44 miliony korun Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,“ podtrhuje náměstek primátora pro investice a majetek Jiří Hrabina.

V dubnu 2013 zastupitelstvo města odsouhlasilo II. etapu rekonstrukce stadionu, jejímž nejviditelnějším efektem bude stavba severní a jižní tribuny, která uzavře prstenec hlediště. Stavět se začne v září 2013, termín dokončení je v září 2014. Náklady se předpokládají ve výši 448 milionů korun, včetně dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 50 milionů korun.