Náměstek Martin Štěpánek přijal španělského velvyslance

21/2 2019

Velvyslanec španělského království Angel Lossada Torres Quevedo navštívil ve středu 20. února Ostravu. V prostorách Nové radnice jej přijal náměstek primátora Martin Štěpánek.

Náměstek Martin Štěpánek přijal španělského velvyslance

Náměstek primátora Martin Štěpánek vítá španělského velvyslance. Foto: René Stejskal René

Španělský velvyslanec se zajímal o školství a studium cizích jazyků. Náměstek Martin Štěpánek vysvětlil, že základním jazykem je angličtina, avšak žáci na druhém stupni základní škol a na školách středních studují také druhý jazyk. Mohou si tak vybrat i španělštinu.

Velvyslance dále zajímaly možnosti kulturní spolupráce a rozvoj Ostravy. Ptal se na Moravskoslezské inovační centrum a na superpočítač. „Moravskoslezské inovační centrum se zaměřuje na pokrokové technologie a je o něj takový zájem, že všechny prostory má obsazené. Superpočítač je od inovačního centra vzdálen jen dvě minuty schůze,“ řekl náměstek Štěpánek a vysvětlil, čím se inovační centrum zabývá a jaké úkoly se řeší na superpočítači. Velvyslanec potvrdil, že plánuje v nejbližší době do Ostravy další cestu. Chce se věnovat školství a spolupráci v oblasti kultury.