Na vánočním kluzišti se už bruslí

30/11 2015

Pošesté si mohou sportumilovní Ostravané zabruslit na vánočním kluzišti. V sobotu 28. listopadu bylo slavnostně otevřeno na Masarykově náměstí. Vedení města Ostravy zastupoval radní David Pfleger, centrální obvod místostarosta Dalibor Mouka, pořádající společnost Sareza jednatel Jaroslav Kovář. O moderování na bruslích se postaral zastupitel města a herec NDM Vladimír Polák.

Na vánočním kluzišti se už bruslí

Kluziště na Masarykově náměstí je v provozu denně do 20 hodin. Snímky: SAREZA

Chybět nemohl tradiční maskot vánočního kluziště tučňák Rudolf, který spolu s dětmi a jejich rodiči přicestoval z Poruby k Dvořákovu divadlu historickou tramvají Barborka. Průvod pak v rytmu bubeníků prošel na Masarykovo náměstí, kde se zúčastnil otevření kluziště.

Oblíbená umělá ledová plocha o rozměrech 30 krát15 metrů je bruslařům zdarma přístupná denně od 10 do 20 hodin do 3. ledna 2016. Zaplatíte pouze za půjčení nebo nabroušení bruslí, půjčovnu tučňáků (pomůcka pro výuku bruslení dětí) a šatnu. V areálu kluziště je k dispozici zázemí s občerstvením a sociální zařízení.

Kluziště využívají všechny věkové skupiny, Sareza dává možnost také školám a organizacím zpříjemnit dětem předvánoční období i v rámci školní docházky. Připraveny jsou program a soutěže, které si návštěvníci oblíbili. Nebudou chybět diskotéky na ledě, hokejové a krasobruslařské exhibice, 5 krát 3 metry velká LCD obrazovka, na které se uvidíte při bruslení. Informace o projektu, programu, soutěžích a samotném dění na vánočním kluzišti můžete sledovat na webu www.vanocnikluziste.cz a na facebooku SAREZAostrava.

Letos poprvé v šestileté historii vánočních kluzišť v centru bude celý projekt financován z rozpočtu města. Jak zdůraznil primátor Tomáš Macura, dohodli se na tom s obvodem Moravská Ostrava a Přívoz, na jehož bedrech ležely v minulých letech náklady na provoz ledové plochy. Ušetřené prostředky centrální obvod investuje do zkvalitnění a rozšíření vánočních trhů v centru Ostravy. Rada a zastupitelstvo města Ostravy schválily poskytnutí neinvestiční účelové dotace společnosti Sareza na provoz kluziště ve výši 1 500 tisíc korun. Celkové náklady na provoz ledové plochy budou ve výši 1 936 500 Kč.