Moravskoslezskou metropoli navštívil korejský velvyslanec

17/6 2022

Ostravský primátor Tomáš Macura dnes v prostorách Nové radnice přijal Jeho Excelenci pana Tae Jin Kima, velvyslance Korejské republiky (Jižní Koreje) v České republice.

Moravskoslezskou metropoli navštívil korejský velvyslanec

Korejský velvyslanec Tae Jin Kim při zápisu do městské pamětní knihy. Foto: Lukáš Kaboň

Vzájemná debata se dotkla hned několika témat. Jedním z nich bylo oživení měst a obcí po koronavirové pandemii, jakož i vyrovnávání se s jejími následky. Jeho Excelence se zajímala o vzájemnou prospěšnost konkrétních aktivit s ohledem na podnikání korejských společností v našem regionu, jakož i Moravskoslezském kraji.

Ostravský primátor přítomnost korejských firem ocenil, přičemž projevil přání, aby naplno rozvinuly svůj potenciál v oblasti zapojení se do projektů společenské zodpovědnosti.

Obě strany se v neposlední řadě ujistily o vůli ke vzájemným konzultacím v případě budoucích potenciálních problémů.

Tae Jin Kim se během návštěvy také zapsal do Pamětní knihy města Ostravy.