Městský stadion čeká po 73 letech zásadní proměna

4/10 2012

Na Městském stadionu ve Vítkovicích začala zásadní a největší rekonstrukce v jeho historii, která se začala psát v roce 1939. Nedotkne se jenom původní hlavní kryté tribuny. Proměna čeká sektory nevyhovujících betonových ochozů na stání. Ostrava by tak měla do léta 2014 získat stadion pro pořádání atletických soutěží nejvyšší mezinárodní kategorie, mezistátních zápasů ve fotbale, kulturních a společenských akcí.

Městský stadion čeká po 73 letech zásadní proměna

Na místě východních ochozů vyroste tribuna pro 5 000 diváků. Foto: L. Vidlička

První etapa rekonstrukce stadionu ve Vítkovicích začala v červenci t. r. demolicí betonových ochozů na východní straně. Na jejich místě začala společnost Metrostav od poloviny září t. r. stavět krytou tribunu pro 5 tisíc sedících diváků. Její součástí budou prostory pro občerstvení diváků, ošetřovny a sociální zařízení. Nový povrch Konipur M dostane atletická dráha, vyměněna bude travnatá hrací plocha. Mezi Nové budou vstupy pro diváky, věže pro umělé osvětlení, energocentrum aj. Celkem 49 stavebních objektů. První etapa bude hotova do konání Zlaté tretry v červnu 2013.

Náklady na první etapu přestavby městského stadionu dosáhnou 448 mil. Kč bez DPH, z toho představuje 50 mil. Kč dotace z MŠMT.

Město Ostrava připravuje také II. etapu rekonstrukce, během níž mají vyrůst dvě kryté tribuny tzv. severní a jižní za oběma brankami. Celková kapacita městského stadionu tak dosáhne 15 tisíc sedících diváků. Zahájení prací se předpokládá v červenci 2013, ukončení v květnu 2014. Ve stejném měsíci má Ostrava pořádat mistrovství republiky v atletice, o měsíc později pak Zlatou tretru. Usiluje také o pořadatelství  mistrovství Evropy v atletice družstev 2014.