Městskou nemocnici Ostrava Ježíšek nikdy nevynechá

22/12 2023

Rovněž letos někteří pacienti, včetně těch dětských, musí přes vánoční svátky zůstat v nemocničních zařízeních. Ani Městská nemocnice Ostrava (MNO) není výjimkou. Na tamním dětském oddělení bude během Štědrého večera pobývat několik dětí. Pracovníci oddělení pro ně připravili program, který připomněl sváteční chvíle. Nechyběla v něm zábava, stromeček, koledy, ani dárky.

Městskou nemocnici Ostrava Ježíšek nikdy nevynechá

Radní Michal Mariánek s jedním z dětských pacientů MNO. Foto: Adolf Horsinka

Vánoční besídku pro děti pořádáme každoročně a účastní se jí všichni pracovníci dětského oddělení, spolu s dětmi.“ uvedla vrchní sestra Dětského oddělení Městské nemocnice Ostrava Jana Šadibolová. „Na úvod dětem vždy povídáme a ukazujeme, jak se vánoční svátky slavily v dřívějších dobách. Pak si povídáme o současných Vánocích, rozkrojíme jablko a dojde i na lití olova nebo posílání skořápek se svíčkami po vodě. Pak si společně zazpíváme koledy a děti jdou ke stromku pro dárky.“

Do nemocnice dorazil také radní Michal Mariánek, a to s dárky pro hospitalizované děti: „Přestože městská nemocnice v poslední době opakovaně investuje do zvyšování pohodlí a celkově komfortního prostředí pro pacienty, trávit Vánoce v nemocničních prostorách – v odloučení od svých nejbližších - asi není ničím, co by si kdokoliv z nás přál. Není žádným překvapením, že takovéto chvíle nejvíce prožívají právě děti. Personál Městské nemocnice Ostrava se jim snaží svátky co nejvíce zpříjemnit a statutární město Ostrava, jako zřizovatel, nemůže a nechce stát stranou. Proto doufám, že dárky z magistrátu dětským pacientům zvednou náladu, přivedou je na veselejší myšlenky a tím přispějí k přeci jen hezkému Štědrému dni, jakož i dřívějšímu uzdravení.“

K přání šťastných Vánoc a brzkého uzdravení se rádi připojujeme.