Městská policie zve na květnový kurz pro veřejnost

19/5 2011

Pátý letošní bezplatný kurz pro veřejnost, pořádaný městskou policií v rámci projektu Bezpečnější Ostrava, se bude konat ve středu 25. května od 16 hod v budově bývalého ředitelství Městské policie Ostrava na ul. Hlubinské 6. Ústředním tématem bude „bezpečnost v silničním provozu“, kromě strážníků městské policie si občané budou moci na toto téma popovídat s tiskovým mluvčím Dopravního podniku Ostrava.

Městská policie zve na květnový kurz pro veřejnost

Nebude chybět oblíbená sebeobrana a závěrečná diskuze na nejrůznější témata. Pro děti bude připraven i tentokrát dětský koutek. Připomínáme, že je vhodné si s sebou vzít sportovní oblečení pro výuku sebeobrany, popř. hygienické potřeby. Prostory pro převlečení a sprchy jsou k dispozici. Sportovní obuv není potřeba, výuka probíhá na žíněnkách. Těšíme se na účast, kterou není nutno předem avizovat. Případné dotazy budou zodpovězeny na tel. č. 599 414 165 nebo 599 414 408, lze také využít elektronické adresy info@mpostrava.cz.

Kurzu předchozího, který se konal 27. dubna 2011, se zúčastnilo 20 občanů. Na téma „majetková kriminalita a prevence viktimizace “ s přítomnými diskutovali strážníci městské policie. Hovořilo se o krádežích v obchodech, v prostředcích městské hromadné dopravy a na ulici, o tom, jak postupovat v případě, že se staneme obětí krádeže, jaké existují formy a možnosti pomoci obětem trestných činů. V rámci bloku výuky základů sebeobrany se přítomní po nezbytné rozcvičce seznámili s některými základními sebeobrannými technikami, které si také sami na sobě vyzkoušeli. Zkušený lektor radil a také odpovídal na konkrétní dotazy, týkající se obrany při napadení. Dotazy účastníků kurzu v rámci závěrečné diskuze pak směřovaly do nejrůznějších oblastí činnosti městské policie.