Město Ostrava prodává nemovitost prostřednictvím elektronické aukce

25/9 2012

Město Ostrava vyhlašuje elektronické výběrové řízení s využitím e-aukce na prodej nemovitosti v katastrálním úřadu Moravská Ostrava, ulice 28. října a ulice Na Zapadlém. Vyvolávací cena nemovitosti je 4 miliony korun. Na základě zkušeností se systémem CENTREs a elektronickými aukcemi se Ostrava rozhodla pro prodej formou e-aukce za účelem dosažení co nejvýhodnější ceny na trhu.

Město Ostrava prodává nemovitost prostřednictvím elektronické aukce

Vila Na Zapadlém byla postavena v letech 1922 – 1923 a od roku 1992 je nemovitou kulturní památkou. Do roku 2005 byla budova využívána jako objekt školní družiny pro základní školu ul. Zelená. Jedná se o patrovou stavbu se suterénem a půdním patrem, zbudovanou na členěném půdorysu a vrcholící mansardovou střechou se štíty a zapuštěnou nárožní věží. V objektu je zachován reprezentativní interiér doplněný malbami vitrážemi, vestavným nábytkem a štukovými a kazetovými stropy. Dále na pozemku jsou prohlášeny kulturními památkami prvky drobné zahradní architektury: altánek, torzo kašny, torzo bazénu a zbytek ohradní zdi.

Termín výběrového řízení, fotografie objektu a další potřebné informace najdete na stránce eCentre zde.