Město dlouhodobě pomáhá zmírňovat dopady růstu cen energií

23/2 2023

Pomoc s vysokými cenami energií zajišťuje statutární město Ostrava prostřednictvím mimořádného dotačního programu již od loňského roku. Dotační program ke zmírnění ekonomických dopadů rostoucích cen energií, které je nutno uhradit v souvislosti s realizací sportovních, tělovýchovných, kulturních, volnočasových a prorodinných aktivit, byl v loňském roce uskutečněn ve dvou kolech.

Město dlouhodobě pomáhá zmírňovat dopady růstu cen energií

Ilustrační foto. Autor: MMO

V červnu 2022 zastupitelé města rozhodli o podpoře v celkové výši více než čtyři miliony korun. Zářijové jednání zastupitelstva města pak mezi žadatele rozdělilo necelé tři miliony korun.

V listopadu loňského roku zastupitelstvo města schválilo totožný dotační program, který zajišťuje podporu dopadů navyšujících se cen energií i v roce 2023. „Od 20. prosince do 20. ledna probíhal příjem žádostí v rámci dotačního programu, kterých jsme obdrželi necelou třicítku,“ uvádí Jan Dohnal, náměstek primátora. „Podmínkou pro získání podpory byl nárůst nákladů, respektive jednotkové ceny, na úhradu energií oproti předcházejícímu období o minimálně 50 procent,“ shrnul podmínky dotačního programu Jan Dohnal.

Únorové jednání zastupitelstva města rozhodlo o podpoře v celkové výši více než 8,5 milionů korun, které si rozdělí dvacet pět subjektů zajišťujících sportovní, kulturní, volnočasové a další aktivity pro občany statutárního města Ostravy. Podpořeny budou energeticky náročné sporty, jako třeba hokej nebo plavání, ale také prorodinné aktivity zajišťované subjektem Dolní oblast Vítkovice či například organizací Junák – český skaut. Lze doplnit, že aktuální informace ke všem dotačním programům statutárního města Ostrava naleznou zájemci na městských webových stránkách www.ostrava.cz v sekci Dotace.