Masopustní veselí v centru Ostravy

12/2 2018

V úterý 13. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky. Mottem letošního masopustu je heslo Ať žije republika!, které připomíná sté výročí vzniku státu. Od 10 do 19 hodin budou na náměstí stánky s domácí zabijačkou, sladkými i slanými pochutinami a lahodnými nápoji.

Masopustní veselí v centru Ostravy

Masopustní veselí. Foto: archiv MMO

Hlavní program Masopustu začne na pódiu Masarykova náměstí v 15 hodin. Jeho součástí bude již tradiční slavnostní předání masopustního práva účastníkům. Začátek maškarního průvodu ulicemi centra Moravské Ostravy, do kterého se může zapojit kdokoliv z řad veřejnosti, je stanoven na 17 hodin z Masarykova náměstí. Po 18. hodině Masopust uzavřou tradiční scénky zabíjení kozla, pochovávání basy a nadcházející období půstu předznamená smuteční průvod s basou kolem náměstí.

Masopust v sobotu 17. února ovládne i Slezskoostravský hrad. Čekat Vás budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla.

Masopustní hodování nabídne řadu dobrot k ochutnávání. V jarmarečných stáncích si budete moci dát pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty. Na pódiu poběží bohatý  doprovodný program, který potěší a pobaví nejen děti, ale i dospělé.  Těšit se můžete na průvod maškar, vystoupení flašinetáře a mnoho dalšího.

Masopustní sobota na Slezskoostravském hradě bude zkrátka vonět spoustou dobrého jídla a příjemným zážitkem.