Masarykovo náměstí ožije masopustním veselím

5/3 2019

Masopustní jarmark, maškarní průvod, pochování basy, pouliční divadlo a kejklíři patří masopustu na Masarykově náměstí. Přijďte si v úterý 5. března užít zábavu i zabijačkové pochutiny.

Masarykovo náměstí ožije masopustním veselím

Masarykovo náměstí patří v úterý 5. března masopustu. Ilustrační foto: MMO

Konec masopustu oslaví Ostravané v úterý 5. března v centru Moravské Ostravy. Program s pouličním divadlem, flašinetáři, kejklíři a kapelou Rabussa začíná již v 10 hodin. Hlavní program odstartuje v 15 hodin.

Pro letošní rok si pořadatelé zvolili téma týkající se doby renesance. Doby, charakteristické návratem k antickým ideálům, k oslavě krásy lidského těla, lidského života a přírody. Vedle tradičního ostravského masopustu, jehož jádrem je maškarní průvod ulicemi centra, závěrečné zabíjení kozla a pochovávání basy, můžete v hlavním programu na Masarykově náměstí od 15. hodiny sledovat lidové divadlo. V 16.30 bude předáno masopustní právo a v 17 hodin vyjde maškarní průvod z Masarykova náměstí k Husovu sadu a poté půjde přes ulici Čs. legií a Nádražní třídu zpět na centrální náměstí. V 18.15 je na programu zabíjení kozla a pochování basy a v 19 hodin masopust zakončí smuteční průvod s basou kolem náměstí.