Letošní soutěž o Stavbu roku přináší zásadní novinku

19/3 2019

Od roku 1994 vyhlašuje statutární město Ostrava soutěž s názvem „Ostravský dům roku“. Je pro investory a stavby, které byly dokončeny a zkolaudovány na území města. Do soutěže se od letošního roku mohou nově kromě novostaveb a komplexních rekonstrukcí domů přihlásit také stavby a úpravy ve veřejném prostoru a proto se také změnil název.

Letošní soutěž o Stavbu roku přináší zásadní novinku

O udělení titulu „Ostravská stavba roku 2018" bude rozhodovat odborná porota a vítěz obdrží tradičně bronzovou plaketu a finanční odměnu. Cílem je ocenit zdařilá stavebně – architektonická řešení a podpořit povědomí o kvalitní architektuře v našem městě. Současně bude také od 4.dubna probíhat hlasování o cenu veřejnosti.

„Nově se o ocenění mohou ucházet autoři úprav veřejného prostoru, který byl v minulosti opomíjen. Právě veřejný prostor dotváří charakter města, obyvatelům přináší oddechové zóny a příjemná místa pro trávení volného času. Věříme, že se díky této změně rozšíří portfolio účastníků v soutěži," uvedla náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová.

Investoři mohou přihlásit do letošní soutěže budovy a veřejné prostory zkolaudované v období od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2018, a to do 29. března na podatelně Magistrátu města Ostravy nebo zasláním poštovní zásilky. Všechny informace o soutěži včetně podmínek i její historie jsou zveřejněny na http://fajnova.cz/projekt/ostravska-stavba-roku/. Vyhlášena bude Stavba roku 2018. S udělením titulu je spojeno finanční ohodnocení ve výši 300 tisíc korun a udělení bronzové plakety. V pořadí druhé vyhodnocené dílo obdrží odměnu ve výši 150 tisíc korun. O svém favoritovi bude znovu rozhodovat také veřejnost. Webová anketa bude spuštěna 4. dubna. Stavba s nejvyšším počtem hlasů získá cenu veřejnosti, která není spojena s finančním ohodnocením.

Video pro podporu soutěže sledujte na městském youtube kanálu.

Přehled staveb oceněných  v minulých letech najdete v přehledné webové aplikaci zde.