Když lidé pomáhají lidem

26/6 2015

Přehlídku sociálních služeb a souvisejících aktivit Lidé lidem 2015, pořádalo poosmé statutární město Ostrava, Komunitní plánování sociálních služeb Ostrava a další organizace. Akce proběhla 25. Června pod záštitou náměstka primátora Zbyňka Pražáka na ostravském Masarykově náměstí.

Když lidé pomáhají lidem

Mezinárodní projekt Helping hand for Guimaras, na pomoc dětem na Filipínách, se představil během akce Lidé lidem. Foto: J. Urban

Občanům a návštěvníkům centra města se zde netradiční formou představily organizace, které ve městě Ostravě poskytují sociální služby a související aktivity. Prezentovaly se v samostatných stáncích, na podiu probíhal moderovaný kulturní program v podání uživatelů sociálních služeb a souvisejících aktivit, soutěže pro děti. Malí i velcí si mohli vyzkoušet interaktivní dílny a workshopy zaměřené na typické terapeutické činnosti poskytovatelů, proběhl projektový den pro žáky a studenty ZŠ a SŠ. Součástí programu bylo mimo jiné tandemové kolo, brýle navozující opilecké vidění, malování na obličej a mnoho dalšího.