Karolína Plíšková zahájí fedcupový souboj s Rumunskem

8/2 2019

Primátor Ostravy Tomáš Macura se ujal losování zápasu prvního kola tenisového Fed Cupu mezi Českou republikou a Rumunskem. Jako první vylosoval jméno Karolíny Plíškové. Ta začne soubor s Rumunskem v sobotu 9. února. Její soupeřkou bude 28. hráčka světa Michaela Buzarnescuová.

Karolína Plíšková zahájí fedcupový souboj s Rumunskem

Primátor Tomáš Macura (vpravo) vylosoval Karolínu Plíškovou. Ta v sobotu zahájí utkání s Rumunskem. Foto: Lukáš Kaboň

Losování tenisového Fed Cupu se tradičně uskutečnilo v prostorách Nové radnice v Ostravě. „Vítám vás v největším radničním komplexu České republiky. Věřím, že se podíváte na panorama města z nejvyšší radniční věže v naší zemi z výšky 73 metrů,“ řekl primátor Tomáš Macura. „Fed Cup se koná v Ostravě již podesáté a děkuji všem, kteří se na přípravě těchto špičkových podniků podíleli. Ostrava se stává v těchto dnech hlavním městem tenisu. Před týdnem se u nás konal daviscupový zápas mezi Českou republikou a Nizozemskem a nyní nás čeká utkání Fed Cupu mezi Českou republikou a Rumunskem,“ připomenul primátor Macura.

Poté se ujal losování. Čtyři míčky se jmény singlistek vložili rozhodčí do vítězného poháru Fed Cupu z loňského roku a primátor vytáhl míček, v němž bylo ukryto jméno Karolíny Plíškové. Od toho se odvíjel program obou dnů.

V sobotu od 13 hodin se Plíšková utká s rumunskou dvojkou Mihaelou Buzarnescuovou, poté nastoupí Kateřina Siniaková proti aktuální světové trojce a nedávné světové jedničce Simoně Halepové.  

V neděli opět od 13 hodin proti sobě nastoupí týmové jedničky Karolina Plíšková a Simona Halepová, následuje zápas Kateřiny Siniakové s Mihaelou Buzarnescuovou. Pokud nebude rozhodnuto, o třetí postupový bod se bude hrát čtyřhra. Do ní jsou nominovány za Česko Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, za Rumunsko Irina-Camelia Beguová a Monica Niculeskuová. Kapitáni složení pro čtyřhru však mohou těsně před zápasem změnit.