Hokejisté Vítkovic bojují s Brnem

13/3 2018

Čtyři roky fandové Vítkovic čekali na čtvrtfinále, ale čekání je u konce. Ostravané v úterý 17. března rozehráli ostře sledovanou sérii proti obhájci loňského prvenství a favoritovi Kometě Brno. Oba domácí zápasy těsně prohráli a ve dvou víkendových zápasech v Brně se pokusí o obrat.   

Hokejisté Vítkovic bojují s Brnem

V Ostravar Aréně se utkají Vítkovice s Kometou Brno. Foto: MMO

Hokejové Play off je tady. Vítkovice po dlouhých čtyřech letech otevřely brány čtvrtfinále. Soupeřem je obhájce titulu, který domácí v Ostravar Aréně dvakrát těsně porazil. Série se hraje na čtyři vítězná utkání, hostitelkou obou víkendových zápasů nyní Kometa Brno a Vítkovičtí musí aspoň jednou vyhrát, aby se série vrátila znovu do Ostravy.

Ostravany po základní části dělily od Brňanů dva body. Ty nakonec stačily k pojištění domácí výhody pro úvod a případný pátý zápas. Nicméně nic to nemění na tom, že před Vítkovicemi stojí obrovská výzva, kterou brněnský obhájce titulu bez pochyby je. „Ano, je to těžký soupeř. Navíc úřadující mistr, takže je to zároveň pro nás velká výzva. Měli jsme s Brnem, nebo tedy máme, zápornou bilanci, což sice v play off nemusí nic znamenat, ale i tak to bude těžké,“ ví kapitán Vítkovic Rostislav Olesz.

„Zapneme na maximální otáčky a půjdeme na krev,“ říká kapitán Komety Brno Leoš Čermák. On sám před lety oblékal dres Vítkovic a došel s nimi až do finále v roce 2002. Pikantní je souboj s ostravským celkem i pro další exvítkovické hráče – Michala Barinku, Michala Gulašiho, Jana Štencela. Ti budou mít, kromě klasické motivace dojít pro obhajobu mistrovského titulu, ještě speciální impuls k úspěchu v prvním kole play off navíc – porazit svůj někdejší tým. A hlavně v druhém zápase to pořádně jiskřilo.

Kometa je favoritem celého ročníku. Lídr Martin Erat, borci jako Tomáš Vincour, Alexandre Mallet, Martin Zaťovič, bratři Zohornové, bojovníci Tomáš Malec, Ondřej Němec, brankářské extratřídy Marek Langhamer a Marek Čiliak. Kometa má našlapaný kádr, plný především zkušeností právě ze závěrečných bojů play off.