Folklorní festival roztančí Ostravu

12/8 2019

Festivalu Folklor bez hranic se letos účastní soubory z Ekvádoru, Lotyšska, Slovinska, Slovenska, České republiky a silné zastoupení budou mít ostravské soubory. Účastníky festivalu přijal primátor Tomáš Macura a festival poté oficiálně zahájil.   

 

Folklorní festival roztančí Ostravu

Primátor Tomáš Macura s nejvzdálenějšími hosty festivalu z Ekvádoru. Foto: René Stejskal

Zástupce 13 folklorních souborů z letošního 22. ročníku Folkloru bez hranic přijal v úvodní den festivalu, v pondělí 12. srpna primátor Tomáš Macura.   „Folklor bez hranic je součástí bohatého kulturního života v Ostravě. Těšíme se, co nám v následujících dnech ukážete,“ řekl primátor Tomáš Macura a přítomným připomenul, že ve foyer radnice je instalována výstava fotografií z loňského ročníku festivalu. Poté festival oficiálně zahájil.  

„Hlavní myšlenkou festivalu je přivést folklor do ulic města přímo k lidem, mimo koncertní sály a uzavřené prostory. Proto opět zatančíme a zazpíváme pod širým nebem na Masarykově a Mariánském náměstí, před budovou Kulturního domu K-Trio, u kruhového objezdu v Porubě a také v Obchodním centru Nová Karolina. Díky podpoře města, městských obvodů a našich partnerů jsou všechny tyto akce zdarma volně přístupné,“ uvedla prezidentka festivalu Kateřina Macečková. Tanečníci předvedou své umění rovněž seniorům v domovech Sluníčko, Slunečnice a Kamenec a klientům Centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

Festival vyvrcholí v pátek 16. srpna na Slezskoostravském hradě.

Podrobný program festivalu najdete na stránkách www.folklorbezhranic.cz