Dobrovolní hasiči z Michálkovic mají zrekonstruovanou zbrojnici

1/10 2018

V Ostravě-Michálkovicích se v sobotu 29. září slavnostně otevřela zrekonstruována hasičská zbrojnice sboru dobrovolných hasičů. Celkové náklady na rekonstrukci činily přes 30 miliónu korun včetně DPH. Město Ostrava přispělo na rekonstrukci a přístavbu hasičské zbrojnice v Michálkovicích částkou 24 miliónu korun. Projekt byl spolufinancován ze státního rozpočtu a Moravskoslezského kraje.

Dobrovolní hasiči z Michálkovic mají zrekonstruovanou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Michálkovic mají zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici. Foto: Lukáš Kaboň

„Jsem rád, že jsme se dočkali slavnostního otevření zrekonstruované hasičské zbrojnice v Michálkovicích, která na svou opravu čekala. Ostrava dlouhodobě podporuje hasiče profesionální i dobrovolné,“ řekl primátor města Ostravy Tomáš Macura. Připomenul, že v Ostravě je 22 jednotek sboru dobrovolných hasičů, což je unikát. „Vážíme si práce dobrovolných hasičů, důkazem toho je, že jsme v tomto volebním období dokázali zahájit nebo dokončit 13 hasičských zbrojnic, hasičům zároveň také přibyly nové zásahové vozy,“ dodal primátor.

V rámci slavnostního předání zbrojnice do provozu byli oceněni členové týmu mužů a žen Sboru dobrovolných hasičů Michálkovice za letošní vítězství v krajském kole v požárním sportu a reprezentaci na Mistrovství České republiky v Liberci. Dále předal primátor města Ostravy Tomáš Macura ocenění Janu Šimíčkovi - vedoucímu družstva české reprezentace hasičů, které zvítězilo na Mistrovství světa v požárním sportu v září 2018 v Bánské Bystrici v konkurenci patnácti družstev.

Ocenění obdržel i člen reprezentačního výběru českých hasičů na zmíněném MS Pavel Krpec, který na MČR získal stříbrnou medaili ve výstupu po žebříku na věž do 4. podlaží a zlatou medaili absolutního mistra ČR v běhu na 100 metrů překážek.