Dobrovolní hasiči pomáhali se sněhovým přívalem

5/12 2023

Stejně jako bezmála celou Českou republiku, také Ostravu, přilehlý region i Moravskoslezský kraj zasáhla počátkem měsíce nebývalá sněhová nadílka. Plné ruce práce měl rovněž Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Vítanou pomocí se mu stali dobrovolní hasiči z menších ostravských obcí.

Dobrovolní hasiči pomáhali se sněhovým přívalem

Hasičská technika v terénu. Foto: HZS MSK

Kvůli vytrvalým sněhovým srážkám tak byly povolány jednotky sboru dobrovolných hasičů z Martinova, Krásného Pole a Hošťálkovic. Jejich práce spočívala především ve vyprošťování sypačů, autobusů, nákladních i osobních automobilů a dalších vozidel, která uvízla ve sněhové pasti. Hasiči museli nasadit vyprošťovací speciály, autojeřáby a další techniku.

Celkově hasiči na území Moravskoslezského kraje od 1. 12. do 3. 12. zasahovali u 276 událostí.  Ty ve 141 případech souvisely se silným sněžením.  Bylo nutné vyprostit 35 autobusů, 19 sypačů, 9 kamionů a 24 ostatních vozidel.  Při žádné z událostí nedošlo k vážnějším zraněním.