Divadlo loutek zve na prázdninové Pimprléto

25/7 2019

Tradiční prázdninový program pod názvem Pimprléto připravilo pro své diváky Divadlo loutek Ostrava. Nenechte si ujít koncert a zábavná loutková představení.

Divadlo loutek zve na prázdninové Pimprléto

Divadlo loutek Ostrava připravilo tradiční prázdninový program Pimprléto. Ilustrační foto: DLO

Ostravské Pimprléto nabídlo svým divákům zábavu i v červenci a srpnu. Akce Divadla loutek trvají až do 11. srpna. Běžný divadelní provoz je sice v létě přerušen, divadelníci však nabízejí zábavu v lákavém prostředí venkovního amfiteátru. Již v pátek 26. července se koná v amfiteátru u divadla loutek koncert folkového zpěváka Pavla Helána a neděli 28. července čeká na malé návštěvníky soubor Loutky bez hranic s představením Příběhy malé Lupitiny Gonzáles. Navíc celé léto se mohou děti bavit interaktivními hracími objekty ze dřeva, které najdou v nejbližším okolí divadla a amfiteátru.

Ve všední dny dopoledne patří alternativní scéna příměstským táborům, pro které si lektoři v rámci Pimprléta připravili výtvarně-divadelní dílny s prohlídkou zákulisí. Workshopy děti seznamují s loutkovým uměním a jeho specifiky a zákonitostmi, rozvíjí kreativitu, estetické vnímání, spontaneitu a tvořivost.

Pimprléto se koná za finanční podpory Statutárního města Ostrava, centrálního ostravského obvodu a kraje.

PROGRAM:

pátek 26. 7.