Diskuze o dopravě v Ostravě a regionu

16/10 2015

Na téma Bezpečná dopravní infrastruktura Moravskoslezského kraje diskutovali 15. října v hotelu Vista v Ostravě-Zábřehu při business snídani představitelé státní a veřejné správy se zástupci managementu dopravních firem a odborníky. Čtvrtý ročník akce se konal mj. pod záštitou náměstka primátora města Ostravy pro dopravu Iva Hařovského.

Diskuze o dopravě v Ostravě a regionu

Také o dopravní infrastruktuře města Ostravy se hovořilo při business snídani v hotelu Vista. Ilustrační foto

Vzhledem k tomu, že finišuje přelomový rok pro českou dopravní infrastrukturu, na stůl byly položeny klíčové otázky. Například: Pomohly peníze na opravy krajských silnic ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) zvýšit bezpečnost silničního provozu? Neponičí je znovu kamiony vyhýbající se mýtnému? Co přinesl boom výstavby na železnici a jak se podařilo zvládnout cílovou rovinku v čerpání evropských dotací?

V diskuzi u kulatého stolu se mimo jiné hovořilo o tom, jak se daří regulovat počet kamionů na silnicích, o inteligentních dopravních systémech v městské dopravě, vlivu veřejného osvětlení na bezpečnost v dopravě, ochraně železničních přejezdů, výstavbě obchvatů velkých měst apod. Výstupy z panelové diskuze budou k dispozici na webu www.moravskehospodarstvi.cz.