Děti závodily na Čokoládové tretře

5/6 2018

Dětské atletické závody Čokoládová tretra jsou spojeny s mítinkem Zlatá tretra. Zapojují se do nich tisíce dětí v České republice, Slovensku a dokonce i v Polsku. Nejlepší mladí atleti postupují do krajských kol a vrcholem pro ně bude superfinále v předprogramu Zlaté tretry. V Ostravě se 4. června konalo poslední ze základních kol.

Děti závodily na Čokoládové tretře

Na Čokoládově tretře si s rodiči zaběhaly i nejmenší děti. Foto: Jiří Zerzoň

Postupových závodů Čokoládové tretry se účastní děti ročníků 2007 až 2012, avšak pořadatelé připravili tratě i pro nejmenší v běhu s rodiči a také pro starší žáky a dorostence, aby si vyzkoušeli atmosféru a dráhy na Městském stadionu v Ostravě. V Ostravě si zazávodilo přes 300 mladých sportovců. „Čokoládovou tretru považuji za významnou sportovní akci. Držím mladým atletům palce a přeji jim, ať se probojují do krajského kola a superfinále na Zlaté tretře,“ řekl náměstek primátora Vladimír Cigánek. Poté odstartoval běh nejmenších dětí s rodiči na 30 metrů.

Čokoládová tretra je zaštítěna organizátory mezinárodního lehkoatletického mítinku Zlatá tretra a posledních pět let se koná i v dalších městech mimo Ostravu. Letos celkem v 28 městech, a to dokonce i za hranicemi České republiky. Podporuje a propaguje běh jako finančně nenáročný a dostupný druh sportu a přivádí děti k pravidelnému pohybu. Pořadatelem je vždy místní atletický oddíl. Závodů Čokoládové tretry se každoročně účastní přes pět tisíc mladých sportovců. Krajské finále se v Ostravě koná 11. června, superfinále v předprogramu Zlaté tretry 13. června.