Desítka nových strážníků složila slib

23/5 2017

Městská policie Ostrava posílila o dalších deset příslušníků. Pět žen a pět mužů složilo 23. května po náročném tříměsíčním kurzu slavnostní slib k rukám primátora města Tomáše Macury a stalo se plnoprávnými městskými strážníky. Celkem tak má Městská policie Ostrava 698 členů, dalších dvanáct čekatelů se na výkon tohoto povolání připravuje.

Desítka nových strážníků složila slib

Slib složilo pět žen a pět mužů. Foto: J. Zerzoň

„Stali jste se příslušníky útvaru, který já osobně považuji za nejlepší městskou policii v České republice. Věřím, že přispějete svým dílem k tomu, aby jeho úroveň byla zachována,“ řekl k novým strážníkům primátor Macura. „Je třeba si uvědomit, že práce strážníka je do jisté míry posláním. Na vás záleží, jak se budou občané cítit ve městě bezpeční, jak budou pohlížet na strážníky, na městskou policii a na město,“ zdůraznil.

Za úspěšné zvládnutí kurzu, za odhodlání stát se městským policistou a chránit veřejný pořádek a bezpečnost v Ostravě poděkoval novým strážníkům ředitel MPO Zdeněk Harazim. Další tříměsíční kurz na strážníka Městské policie Ostrava začíná 1. září.

A s jakými pocity zahajují novou etapu života sami policejní nováčci? „Já si myslím, že je to záslužná práce, i když je některými jedinci zavrhovaná. Ale dovedete si představit Ostravu bez městské policie? Vždyť by to byla anarchie,“ nechal se slyšet třiadvacetiletý začínající strážník Dominik Maryška. „A mé cíle? Chtěl bych přispět svým malým dílem k bezpečnosti obyvatel Ostravy,“ dodal.