David Girten: Ostrava se otevírá světu stále více

12/9 2019

Česká republika si v letošním roce připomíná 30. výročí sametové revoluce. Tento významný milník moderní historie si, stejně jako v minulých letech, připomíná i město Ostrava. Součástí oslav 30 letého výročí sametové revoluce je také talkshow Petra Bohuše SametOVA!!!.

David Girten: Ostrava se otevírá světu stále více

Hostem talkshow Petra Bohuše je tentokrát David Girten.

Přeneste se s námi do nejvýše položené kavárny v Ostravě. Dalším hostem je David Girten – rodilý Belgičan, provozovatel bistra v centru města a již 10 let také Ostravák.

Jak vidí Ostravany a Ostravu 30 let po sametové revoluci cizinec? Nejen o tom je druhý rozhovor, na který se můžete podívat zde (YouTube kanál města), na Facebookovém profilu města www.facebook.com/mesto.ostrava/ a také na speciálním webu k 30. výročí sametové revoluce www.ostrava30.cz/#facts.

Celkem jedenáct různých osobností se v talkshow s Petrem Bohušem podělí o různé životní zkušenosti a názory. Někteří z nich se aktivně zapojili do událostí listopadu 1989, jiní výrazným způsobem zasáhli do formování a podoby města v následujících třiceti letech, další se narodili po roce 1989, ale jsou uznávanými umělci, anebo se do Ostravy přistěhovali a mohou nám nastavit zrcadlo. V minulém týdnu byl hostem ostravský bard Jaromír Nohavica.