Dánský velvyslanec navštívil Novou radnici

11/4 2019

Dánský velvyslanec Ole Frijs-Madsen navštívil ve čtvrtek 11. dubna Ostravu. V dopoledních hodinách se setkal v prostorách Nové radnice s primátorem Tomášem Macurou.

Dánský velvyslanec navštívil Novou radnici

Primátor Tomáš Macura (druhý zleva) přivítal na Nové radnici dánského velvyslance (uprostřed). Foto: Hana Oborilová

Ole Frijs-Madsen působí jako velvyslanec v České republice od září roku 2017 a Ostravu poprvé navštívil v prosinci v roce 2017. Součástí dánské delegace v moravskoslezské metropoli byl obchodní rada Jens Thomsen, zástupce Danish Business Clubu Karel Pryl a Marek Maťo za dánskou společnost DHI.

Velvyslanec Dánského království s primátorem Ostravy Tomášem Macurou jednali o projektu „Heating Days in the Czech Republic“, který se bude konat letos na konci září. Hovořili o spolupráci českých a dánských firem a o uspořádání tzv. kulatého stolu, kde by účastníci konference sdíleli informace, výzvy a řešení související s teplárenskými a chladícími technologiemi. Dále hovořili o robotizaci a automatizaci, o projektu digitalizace a smart cities. Důležitým bodem jednání byly také projekty týkající se ochrany životního prostředí, hospodaření s vodou a opatření související s problémem sucha v ČR.

Na závěr setkání v ostravské radnici se velvyslanec Ole Frijs-Madsenem zapsal do pamětní knihy města. Primátor Macura mu předal upomínkové předměty města.