Cyklisté se utkali v dopravní soutěži

18/5 2018

V okresním kole celorepublikové Dopravní soutěže mladých cyklistů se zadařilo mladým závodníkům za Základní a mateřské školy A. Kučery v Hrabůvce, kteří zvítězili v obou věkových kategoriích. Vítězná družstva postupují do krajského kola, které se uskuteční v závěru května ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Cyklisté se utkali v dopravní soutěži

Mladé cyklisty čekala jízda zručnosti. Foto: archiv MMO

Do okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo 11. května v areálu školy A. Kučery v Hrabůvce, postoupilo přes tři oblastní kola 18 družstev ve dvou věkových kategoriích ze škol na území Ostravy a správně přičleněných obcí, jedno družstva však nenastoupilo. V každém družstvu v obou věkových kategoriích 10 – 12 let a 12 – 16 let soutěžili dva chlapci a dvě dívky. Klání se tradičně skládalo ze čtyř disciplín – jízdy zručnosti, jízdy po dětském dopravním hřišti, testu z pravidel silničního provozu a pravidel poskytování první pomoci. Dále byla zařazena nesoutěžní disciplína - práce s mapou, s kterou se soutěžící potkají v krajském kole.

Družstva na prvních třech místech v každé kategorii obdržela z rukou zástupců státní a městské policie pamětní diplom a medaile, z rukou ostravského radního pro dopravu Lukáše Semeráka pak každý tým převzal pohár. Vítězná družstva navíc získala z rukou krajského koordinátora BESIP Pavla Rakuse propozice s pozvánkou na krajské kolo soutěže, které proběhne ve Frenštátě pod Radhoštěm ve dnech 24. a 25. května.

Okresní finále v Ostravě připravil Aktiv BESIP, pracovní skupina odboru dopravy ostravského magistrátu pod záštitou radního Lukáše Semeráka a ve spolupráci s dalšími organizacemi jako jsou Městské ředitelství PČR Ostrava, Městská policie Ostrava, Záchranný tým Českého červeného kříže Ostrava a další.

Výsledky
I. věková kategorie: 1. ZŠ A. Kučery (107 trestných bodů), 2. ZŠ Volgogradská 6B (173), 3. ZŠ Šenov (178), 4. ZŠ Vrchlického (188), 5. ZŠ Bílovecká (194), 6. – 7- ZŠ Krestova a ZŠ Krásné Pole (214), 8. ZŠ J. Šoupala (249)

II. věková kategorie: 1. ZŠ A. Kučery (58 trestných bodů), 2. ZŠ Šenov (92), 3. ZŠ Krestova (140), 4. ZŠ Bílovecká (155), 5. ZŠ Bohumínská (156), 6. ZŠ Paskovská (161), 7. ZŠ Klimkovice (226), 8. ZŠ Ostrčilova (277), 9. ZŠ J. Šoupala (312)